Databank Buitenlandverblijven: ervaringen en tips
- Naam
- Anoniem
- Faculteit
- Sociale Wetenschappen/Social Sciences
- Opleiding
- Communicatiewetenschap
- Studie programma
- Bachelor's
- Gast universiteit
- University of Ottawa
- Land
- Canada
- Jaar
- 2011
Als je op uitwisseling gaat zijn er veel dingen waar je aan moet denken…te beginnen bij het uitzoeken van het land, de universiteit en de vakken die de universiteit te bieden heeft. Daarna volgt het schrijven van je motivatiebrief. Zodra je geselecteerd bent begint het échte werk eigenlijk pas. Je krijgt allerlei informatie van de partnerinstelling opgestuurd en je moet je bij hen inschrijven als exchange student.
Ook moet je op zoek gaan naar huisvesting. In vele gevallen kun je op de campus wonen maar je kunt ook kiezen om off-campus te wonen. Er was ruime keuze in off-campus huisvesting in Ottawa. Op de site van de Universiteit van Ottawa was er een ‘billboard’ met allerlei woningen waar je op kunt reageren. Ik heb een huis gevonden via het ‘billboard’. Je zoekt dan zelf contact met de huiseigenaar en vraagt eventueel om foto’s etc. Ik vond het leuk om off-campus te wonen omdat je dan niet continu op de campus bent en ook andere dingen van het land en de mensen leert kennen. Wel is het belangrijk om te kijken in welk deel je komt te wonen omdat het je zo een uur kan kosten om met het openbaar vervoer op de campus te komen. Het openbaar vervoer is trouwens wel goed geregeld in Canada.
Ook persoonlijke zaken moet je voor je buitenland verblijf goed regelen, denk aan een (zorg)verzekering en aan het stopzetten van bijvoorbeeld je telefoonabonnement. Als je dit dan uiteindelijk van je lijstje af kan strepen én je koffer ingepakt is, ben je klaar om te vertrekken.
Bij aankomst ben je nog niet helemaal van het geregel af; het bevestigen van je vakken, het ophalen van je studentenkaart en buspas, en het betalen van je verzekering zullen nog even tijd kosten. Maar dan kun je eindelijk van je verblijf gaan genieten!
Het academisch niveau op de universiteit in Ottawa lag het naar mijn idee wat lager dan op de VU. De opdrachten waren praktischer van aard en de lessen waren informeler. De werkdruk lag wel een stuk hoger dan op de VU. Opvallend was dat vooral het bijwonen van de colleges en het participeren erg belangrijk gevonden wordt. Bij sommige vakken telde dit zelfs mee in je eindbeoordeling. Een heel andere manier van studeren in vergelijking met de VU dus!
Op de campus zijn tal van faciliteiten aanwezig. Je kunt je aansluiten bij een ‘sorority’ (vereniging) of bijvoorbeeld meedoen in één van de teamsporten. Alles is aanwezig om je studie zo goed mogelijk te laten verlopen, er zijn genoeg computers, stiltezalen en ruimten waar je kunt werken. Ook is er een ‘Bookstore’ en zijn er meerdere winkeltjes op de campus te vinden.
Qua kosten moet je rekenen op een eigen bijdrage (naast studiefinanciering en Globebeurs) van ongeveer 2500 euro; dit is inclusief ticket, studieboeken, huur, voeding, vervoer en activiteiten.
Wat ik als laatst nog zou willen zeggen is dat Canada een super leuk land is om heen te gaan, zonder een cultuurschock te ervaren en het erg mooi is als je ook tripjes kunt maken om Canada te verkennen. Ottawa is trouwens tweetalig dus je zou naast je Engels ook nog je Frans kunnen verbeteren!